VAG1318A VW/Audi K-Jetronic Gauge Kit
VAG1318A VW/Audi K-Jetronic Gauge Kit VAG1318 VAG1318KIT
The pressure gauge V.A.G 1318A can be used to check the control pressure, system pressure and tightness of fuel systems with a K-Jetronic. The pressure reading on the manometer is shown in bar and in psi.
Design and features
Pressure gauge: quality grade 1.0
Scale: 0 to 10 bar and 0-14 psi
Graduation: 0.1 bar and 2 psi
Ball valve
Connecting pipe
Adapter
Hexagon screw wrenchĀ
For the VW Tools Catalog, clickĀ here
For the Audi Tools Catalog, click here
Product Information
Shipping & Returns
Description
Design and features
Graduation: 0.1 bar and 2 psi